Skupinové cvičenie pre deti

Dľžka hodiny pre všetky detské cvičenia je cca 45 minút


Fyzio pre bábätká 3-9 mesiacov

Tieto cvičenia, vedené skúsenou detskou fyzioterapeutkou, sú určené pre deti, ktoré ešte nezačali štvornožkovať (ale vedia udržať nožičky ako na foto) , ale aj tie ktoré štvornožkujú. Cvičenia sú zamerané na zlepšenie koordinácie dieťatka, symetrické držania a ovládania tela v priestore. Cvičí sa na podložke, fit loptách a s inými pomôckami. Hodina je zostavená tak, aby pomohla psychomotorickému vývoju dieťatka, ktorý je kľúčový pre správne držanie tela do budúcna. Rodičia sa môžu naučiť ako hravou formou viesť dieťatko k správnym pohybovým vzorcom.


Fyzio pre bábätká
9
 mesiacov - 18 mesiacov


V tomto období života dieťatka sa začínajú prvé kroky. Presne nato berie ohľad aj fyzioterapia alebo prevencia pred vzniknutými problémami. Dbáme na prekrvenie chodidla dieťaťa a hravou formou za pomoci mamičky (otecka, babky, dedka) stimulujeme svalový korzet. Už teraz si začne bábo vytvárať správne stereotypy do života. 


Fyzio pre deti 2 - 5 rokov

Pre väčšie detičky máme nachystanú hodinu sprevádzanú príjemnou hudbou, detskými pesničkami a riekankami. Je to aj výborný spôsob ako dieťatko, ktoré už možno chodí do škôlky upevniť v kolektíve detí. Hodina je zostavená z rozmanitých cvičení a aktivít, ktoré sú zamerané na zlepšenie hrubej a jemnej motoriky dieťatka. Týchto 45 minút naplno využijeme pomôcky (fitlopty, balančné podložky, tunel...), ktoré pomôžu deťom v rozvoji, ale aj v udržaní pozornosti. Maminy a tatinovia, ktorí prídete s detičkami na Fyzio pre deti, tak sa prosím tiež pohodlne oblečte, lebo budete robiť vašemu dieťatku asistenta :). Vaša aktívna účasť je pri týchto drobcoch kľúčová pre plynulý chod hodiny.


Fyzio pre školákov 6 - 9 rokov

Cvičenie pre školákov alebo lepšie povedané už rehablitácia pre deti v školskom veku sa zameriava na najčastejšie problémy, ktoré začnú vznikať sedením v lavici. Typické zlé držanie tela a teda ochabnuté lopatkové svaly, preťažené trapézové svaly, skoliózy, ploché nohy či iné deforminy už pripomínajú dospeláka. V detskom veku (pred uzatvorením rastovej chrupavky) sa dá s týmito problémami zápasiť jednoducho. Pod dozorom fyzioterapeutky (bez rodičov) sa vaše dieťa naučí správne sediť, stáť, ležať...


Fyzio pre školákov 10 - 15 rokov

V období puberty, keď dieťa poslúcha každého iného len nie rodiča, ponúkáme cvičenie pod dohľadom fyzioterapeutky (bez rodičov). Cvičenie sa zameriava na najčastejšie problémy deti ako odstávajúce lopatky, ploché nohy či skoliózy. Napr. pri skolózach je to posledná možnosť si zlepšiť kryvku skoliózy (z dôvodu uzatvorenia rastovej chrupavky). V dospelom veku je možné tento stav len udžiavať.