Fyzioterapia


FYZIO vyšetrenie zahŕňa:

  • anamnestické vyšetrenie
  • inšpekčné a palpačné vyšetrenia
  • zisťovanie rozsahu pohybu
  • testovanie svalovej sily
  • vyšetrenie pohybových stereotypov


FYZIO rehabilitácia:

Po založení karty a vstupnom vyšetrení je stanovený rehabilitačný plán a program. Rehabilitačno-relaxačné cvičenia sú upravené individuálne podľa každého klienta. Pod dozorom fyzioterapeutky sa naučíte správne cvičiť jednotlivé cviky a nemusíte sa báť, že ich cvičíte zle. Zostavu cvikov učíme postupne po pár cvikoch, ktoré zvládnete v domácom prostredí. Pri každej ďalšej návšteve sú cviky kontrolované a dopĺňané o nové. Pri akýchkoľvek pochybnostiach nás môžete opätovne navštíviť.


FYZIO rehabilitácia zahŕňa:

  • pohybová zložka fyzioterapie pre dospelých a deti od 15 rokov
  • kineziotaping
  • mobilizačné techniky
  • mäkké techniky
  • liečebné masáže

Detská individuálna fyzioterapia

Zaoberáme sa detskou fyzioterapiou aj individuálne pri závažnejších diagnózach, ktoré sú kontraindikované pre skupinové cvičenia. Riešime dieťatká od 3 mesiacov (diagnózy ako napr. torikolis) až po 15 rokov (u chlapcov 18) diagnózy ako skolióza. Samozrejme ak chcete individuálne prebrať správne cvičenia na oploché nožičky, odstávajúce lopatky, či oslabené brušká. Sme tu pre Vás.Pohybová rehabilitácia pre dospelých 

Pohyb je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Ak sa vrátime na začiatok - človek nebol stvorení, aby sedel, ale preto, aby sa hýbal, aby si zaobstaral potravu, vychoval deti, utiekol pred mamutom.... A ako sa hovorí v zdravom tele, zdravý duch. Ponúkame pohybovú terapiu pre dospelých a deti od 10 rokov. Kombinujeme cviky z jógy, pilatesu, klasickej fyzioterapie... Na cvičenie využívame váhu svojho tela a z pomôcok sú to od overballov cez fitlopty, bosu, balančné čočky, therabandy, SM laná, pichľavých ježkov až po pomôcky denne po ruke ako servítky, gumičky, perá... všetko čo sa nájde :)

Rehabilitácia pozostáva v zostave cvikov prispôsobených zdravotnému stavu klienta pod vedením fyzioterapeuta. Takýto telocvik je zameraný na jedného klienta.


SM systém individuálne

Metóda SM Systém je založená na pravidelnom cvičení vyvinutom MUDr. Smíškom na základe poznatkov zo sveta fyzioterapie, osobných skúseností a klinických štúdií. SM - systém je výber cvikov, ktoré aktivujú svalové reťazce, ktorých hlavnou funkciou je sťahovať obvod tela a vytvoriť svalový korzet. Cvičí sa pomocou elastického lana a výsledkom sú posilnené a uvoľnené svaly, zlepšená stabilizácia a mobilizácia chrbtice, koordinácia, kvalita chôdze. Pri ťahaní lanom dochádza k aktivácii svalových zreťazení a narovnaniu chrbtice. Aktiváciou svalových reťazcov usporiadaných do špirál na povrchu tela vzniká trakčná sila, ktorá vzpriamuje chrbticu. Pre cvičenie, ktoré prospieva chrbtici je dôležitá pozícia tela, charakter cviku, použitá sila, rýchlosť prevedenia, dĺžka cvičenia a intenzita cvičenia.


Kinesio - Taping v rehabilitácii

Terapeutická metóda, pri ktorej fyzioterapeut pracuje so špeciálnymi bavlnenými, elastickými páskami - tejpami. Používa sa ako podporná terapia k zníženiu bolesti, k normalizácii svalového napätia, ale tiež správnym nalepením pomáha k zlepšeniu funkcie krvného a lymfatického obehu. Páska používaná v štúdiu rebella je hypoalergénna a neobsahuje latex, veľmi dobre na ňu reagujú aj deti. Tejp sa necháva nalepený maximálne 5 dní (u detí polovica času aplikácie). Následne je 2 - dňová pauza kde sa odporúča kožu regenerovať olejmi a krémami. Farba tejpu nezohráva žiadnu úlohu pri liečbe , všetky tejpy sú rovnako elastické - ide len o estetickú funkciu.


Predtehotenská príprava, tehotenská a popôrodná rehabilitácia
 + škola panvového dna, diastáza

Pred-tehotenská príprava: "Veď sa rodilo aj v minulosti a ženy to zvládli" ....

Tehotenská fyzioterapia: V tejto fáze života pomáhame udržať budúcim mamičkám nadobudnutú kondíciu, v najlepšom prípade ju mierne zvyšujeme...
Popôrodná rehabilitácia: Žena po tehotenstve a následne po pôrode prejde veľkými fyzickými aj psychickými zmenami ...... celý článok