Skupinové cvičenie pre deti

Fyzio pre detičky
1 - 2 roky


V tomto období života dieťatka sa začínajú prvé kroky. Presne nato berie ohľad aj fyzioterapia alebo prevencia pred vzniknutými problémami. Dbáme na prekrvenie chodidla dieťaťa a hravou formou za pomoci mamičky (otecka, babky, dedka) stimulujeme svalový korzet. Už teraz si začne bábo vytvárať správne stereotypy do života. 

Rodič je prítomný na hodine. 


Fyzio pre deti 2 - 5 rokov

Pre väčšie detičky máme nachystanú hodinu sprevádzanú príjemnou hudbou, detskými pesničkami a riekankami. Je to aj výborný spôsob ako dieťatko, ktoré už možno chodí do škôlky upevniť v kolektíve detí. Hodina je zostavená z rozmanitých cvičení a aktivít, ktoré sú zamerané na zlepšenie hrubej a jemnej motoriky dieťatka. Týchto 45 minút naplno využijeme pomôcky (fitlopty, balančné podložky, tunel...), ktoré pomôžu deťom v rozvoji, ale aj v udržaní pozornosti. 

Rodič je prítomný na hodine. 


Fyzio pre školákov 6 - 9 rokov

Cvičenie pre školákov alebo lepšie povedané už fyziocvičenie pre deti v školskom veku sa zameriava na najčastejšie problémy, ktoré začnú vznikať sedením v lavici. Typické zlé držanie tela a teda ochabnuté lopatkové svaly, preťažené trapézové svaly, skoliózy, ploché nohy či iné deforminy už pripomínajú dospeláka. V detskom veku (pred uzatvorením rastovej chrupavky) sa dá s týmito problémami zápasiť jednoducho. Pod dozorom  (bez rodičov) sa vaše dieťa naučí správne sedieť, stáť, ležať...


Fyzio pre školákov 10 - 15 rokov

V období puberty, keď dieťa poslúcha každého iného len nie rodiča, ponúkáme cvičenie pod dohľadom bez rodičov. Cvičenie sa zameriava na najčastejšie problémy deti ako odstávajúce lopatky, ploché nohy či skoliózy. Napr. pri skolózach je to posledná možnosť si zlepšiť kryvku skoliózy (z dôvodu uzatvorenia rastovej chrupavky). V dospelom veku je možné tento stav len udžiavať. Ak ste ešte nezačali cvičiť pri týchto diagnózach je najvyšší čas.


Dľžka lekcie pre všetky detské cvičenia je cca 45 minút